Sociální cirkus. Umění, sociální práce, nebo všechno dohromady?
V čem tkví kouzlo cirkusového umění? ArtCafé o znovunalezení radosti a hravosti přiblíží metody užívané sociálním cirkusem. Takové programy pracují se zájemci z řad seniorů, lidí s postižením, ale třeba také vězňů. Anna Herza Tydlitátová hovoří s cirkusovou producentkou Barborou Adolfovou a lektorem žonglování Adamem Jarchovským z centra Cirqueon. Sociální pracovnice Lucie Hrušková z nízkoprahového klubu Beztíže popisuje, jak principy využívá přímo ve své terénní práci.
Související
-
Cirkus ve škole! Akrobacie i žonglování jako cesta k vlastnímu tělu, sebedůvěře a kolektivu
Jaké světy otevírá nový cirkus v hodinách tělocviku? A co vše se díky akrobacii, balancu nebo žonglování mohou děti (i učitelé) naučit?
-
Byl jsem hyperaktivní dítě, žonglování přišlo jako osvícení, říká cirkusový pedagog Adam Jarchovský
Žonglování je obor, který Adama Jarchovského živí: z části se mu věnuje jako lektor, z části jako performer a s duem Bratři v tricku často jezdí po Evropě.
-
Festival Cirkopolis je něžný dotek živé kultury, říká Šárka Maršíková, ředitelka Cirqueonu
Festival Cirkopolis je obvykle mezinárodní, v letošních podmínkách ale šlo o festival výjimečný a akvarijní. Účinkující vystupili na pražské náplavce za kruhovým sklem.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.