Smutné místo čeká oživení. Unikátní barokní Invalidovna v pražském Karlíně projde rekonstrukcí

20. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Unikátní pražskou barokní Invalidovnu čeká rekonstrukce

Unikátní barokní Invalidovna v pražském Karlíně projde konečně obnovou. Historický areál ve správě Národního památkového ústavu čeká rekonstrukce a přibude diskutovaná moderní přístavba. Proč na zakázku ve výši téměř dvou miliard nebyla vypsána architektonická soutěž? A jak bude areál sloužit veřejnosti? Hosty Akcentu s Veronikou Štefanovou jsou autor architektonického návrhu Petr Hájek, ředitelka Národního památkového ústavu Naděžda Goryczková a architekt Josef Pleskot.

Připravila: Veronika Štefanová
Editorka: Petra Kultová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.