Sejdeme se na (Malostranském) hřbitově aneb Po stopách slavných Pražanů

11. leden 2021

Na rozhraní Smíchova a Košíř se nachází unikátní památka, o které leckdy neví ani rodilí Pražané – Malostranský hřbitov. V sérii pěti procházek vás po tomto tajuplném místě v samotném srdci metropole v Mozaice provedou Daniel Jäger a předsedkyně Spolku Malostranský hřbitov Alena Lehnerová. 

Všechny epizody

V letech 1787 až 1884 na něm našla místo posledního odpočinku řada představitelů národního obrození i dalších slavných hudebníků, básníků, architektů, sochařů, malířů nebo lékařů. A je tam pohřbena také přítelkyně a mecenáška Wolfganga Amadea Mozarta, pěvkyně Josefína Dušková.

autor: Daniel Jäger
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.