Sedmé nebe s Pavlem Klusákem: Oldřich Janota, Lou Reed a Miloš Kopecký. Zářijové novinky z experimentálních a raritních nahrávek

22. září 2022

Dvě nová alba Oldřicha Janoty naplňují jeho reputaci podivuhodného písničkáře a zvukového experimentátora: poprvé s ním účinkují hráči z jazzové scény Jaromír Honzák, David Dorůžka, Luboš Soukup a Vít Křišťan.

Vedle ukázek z Janotových alb Vzpomínáš, Méďo? a Zatlankou v pořadu znějí: znovunalezené pásky mladého Lou Reeda, baltimorští postrockeři zkoumající přirozené ladění Horse Lords, norský autor nové hudby pro tradiční housle Erlend Apneseth, elektronik Carl Stone, který natočil album v nemocniční izolaci po operaci žlučových kamenů, duo Marc Baron & Jean-Philippe Gross a ukázky z průvodce německou "kosmische Musik", alba Silberland.

autor: Pavel Klusák
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.