Sedmé nebe s Ninou Marinovou: Někdo to rád nevšední

22. leden 2023

V dnešním Sedmém nebi se podíváme na skladby, ve kterých se vyskytují nevšední nástroje, jakož i na skladby, kde jsou sice nástroje běžně používány, zato ale v nevšedních kombinacích. Během pestrého hudebního výletu kolem světa uslyšíte například psychadelický rock 60. let, zimbabwskou tradiční hudbu, dub a bossanovu.

Dozvíte se také, jak zní „the jug“, rabeka, mbira a zda je pro hudební kariéru užitečné umět hrát na motorovou pilu.

Pustíme si i netradiční hudební dialogy trubky a vokálu tak, jak je umí francouzská trumpetistka Airelle Besson a švédská zpěvačka Isabel Sörling. Mexické duo Self Sabotage si zase bude povídat s vodou a energií nás naplní londýnská formace Sons Of Kemet, tvořená dvěma bubeníky, tubistou a saxofonistou.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová