Sedmé nebe s Ninou Marinovou: Jak rozpustit smutné nálady v melancholii

28. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nina Marinová

Nina Marinová jde melancholii naproti. Přesvědčte se při poslechu jejího nejnovějšího hudebního výběru pro vltavské vysílání.

„V poslední době mám takovou náladu. Snažím se myslet pozitivně a říkat si, že všechno bude fajn, a myslet na lidi, kteří to v tomto čase mají opravdu těžké. Snažím se hýbat, chodit do přírody, volat s rodinou, cvičit na housle... Ale někdy se mi prostě stane, že bez ohledu na to, jak moc se snažím, náladu mám stále pod psa,“ svěřuje se Nina Marinová v úvodu Sedmého nebe.

Zjistila prý, že jí v takových chvílích nejvíce pomůže jít té melancholii naproti. Vždyť když se jí člověk nebrání, může z ní nakonec vzniknout i něco pěkného. V duchu toho vybírala hudbu do dnešního Sedmého nebe. Playlist je plný skladeb, při kterých se můžete zasnít, nebo si povzdechnout.

Izraelská zpěvačka s íránskými kořeny Liraz, kanadský písničkář Patrick Watson, australská kapela Black Jesus Experience s legendou ethio-jazzu Mulatu Astatkem, kladenská kapela Zrní, Marta Töpferová nebo finská zpěvačka Julia Adal. Ti všichni vám představí svá hudební pojetí melancholie.

autoři: Nina Marinová , zpr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?