Sedmé nebe s Načevou a Martinem Žárovkou Nealem: O hudebních kmenech

31. říjen 2021

O počátcích české techno scény, bezstarostných devadesátých letech, v kterých bylo skoro všechno možné, o tom, proč skončil CzechTek a dalších tématech hovoří v Sedmém nebi zpěvačka Monika Načeva se svým manželem, hudebním organizátorem a publicistou, členem kolektivu autorů objemné knihy věnované subkulturám Kmeny 90, Martinem Žárovkou Nealem.

V pořadu zazní třeba legendární techno DJ a producent Thomas P. Heckmann, ale také jiné Martinovy hudební lásky - Blondie, Iggy Pop nebo jedna z prvních space rockových kapel, skupina Hawkwind. Vydání Sedmého nebe, které připadlo na poslední říjnovou neděli, uzavřela stylově, jak říká Martin „true halloween classic“, opravdová halloweenská klasika, písnička Monster Mash Bobbyho Picketa.

autoři: Monika Načeva , zpr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...