Sedmé nebe s Martou Kloučkovou. Indie, jazz a Anoushka

1. březen 2023

Dnešní Sedmé nebe nabídne spojení jazzu a indické tradiční hudby, a to nejen v podání Anoushky Shankar, Manu Delaga a Metropole Orkest tak, jak jej živě natočili na loňské album Between us…

Zazní i písně z téměř deset let starého vynikajícího debutu uznávané indicko-americké hudebnice a skladatelky Kavity Shah. Dále se můžete těšit na řeckou zpěvačku a skladatelku Alexii Chrysomalli a quartet španělského, ve Vídni usazeného hudebníka a skladatele Oscara Antoliho, který spojuje jazz se středozemními a blízkovýchodními vlivy. Zazní také perský kytarový mág Mahan Mirarab se zpěvačkou Golnou Shahyar či český kontrabasista a skladatel Tomáš Liška.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.