Sedmé nebe s Jaromírem Honzákem: Virtuóz a invenční vizionář Marc Johnson

18. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jaromír Honzák
0:00
/
0:00

V nejnovějším vydání Sedmého nebe Jaromír Honzák provází hudbou svého kontrabasového oblíbence Marka Johnsona.

Marc Johnson je fenomenální kontrabasista, podle mého názoru ještě ne zcela doceněný, což vyplývá do jisté míry z jeho pojetí kontrabasové hry. Ta je neokázale virtuózní, invenční, vizionářsky inovativní, proměnlivá, překvapivá a vždy pokorně sloužící hudbě,“ vyznává se ze svého obdivu Jaromír Honzák.

V pořadu zazní Johnsonovy klíčové sidemanské nahrávky s pianistou Billem Evansem, saxofonistou Stanem Getzem nebo kytaristou Johnem Abercrombiem, ale také jeho úspěšné sólové projekty, třeba kapela Bass Desires, kritikou nejvýše hodnocená deska Shades Of Jade nebo nahrávky s jeho dlouholetou spolupracovnicí a životní partnerkou, brazilskou pianistkou Eliane Elias.

autoři: Jaromír Honzák , zpr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová