Sedmé nebe s Jaromírem Honzákem: Poslechněte si TOP 10 desky z produkce Blue Note a ECM

15. listopad 2020

Obě vydavatelství jsou ikonickými představiteli světů na protilehlých koncích jazzového univerza: Blue Note je synonymem pro americký jazz posledních 80 let a je spjato s americkou tradicí, zatímco ECM reprezentuje evropský přístup, překračuje žánrové hranice a ke každému svému projektu přistupuje jako k hledání perly.

Našimi průvodci budou šéfové obou vydavatelství, právě oni totiž nedávno pro hudební server Zoneout vybrali pět svých oblíbených alb vydaných svým protějškem. 

„Musím říct, že mě osobně tato exkurze velmi bavila. Připomněl jsem si díky ní nahrávky, které jsem si už dlouho neposlechl, a znovu jsem žasl nad jejich krásou, a také jsem se seznámil s alby, která jsem ke své škodě neznal,“ říká Jaromír Honzák.

V pořadu zazní skladby Ornetta Colemana, Tonnyho Williamse, Davea Hollanda, Egberta Gismontiho, Dina Saluzziho a dalších.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová