Sedmé nebe. Exkluzivní výběr hudby od klasiky po alternativu

3. září 2020

Vysílá se od podzimu 2017 původně jako jeden z highlightů nedělního hudebního vysílání. Od září se pořad rozprostírá do celého týdne, nedělní sestava se střídá jako obvykle, od pondělka do soboty bude nově pořad spojen vždy s jedním konkrétním jménem.

Podařilo se, myslím, dát dohromady pestrou partu osobností české hudební scény, tvořenou jak osvědčenými rozhlasovými spolupracovníky, tak novými tvářemi.

Mezi ty osvědčené nepochybně patří nedělní autoři Vladimír Franz (výtvarník, pedagog a osobitý hudební skladatel), Jiří Černý (doyen české hudební publicistiky) a Monika Načeva (zpěvačka, která také figuruje v Sedmém nebi od počátků a jako jediná se dělí o svůj čas s hosty, svými přáteli a blízkými spolupracovníky).

Z neděle se přesunula Sára Vondrášková (zpěvačka a producentka známá jako Never Sol), každou středu bude vysílat Marta Kloučková, jazzová vokalistka, ale jinak také v posledních dvou letech zkušená moderátorka Jazzových podvečerů na Vltavě

Mezi zkušené a věřím, že i oblíbené, nové autory Sedmého nebe patří také dvojice respektovaných hudebních publicistů Pavel Klusák a Petr Dorůžka, posluchači si je v Sedmém nebi mohou naladit každý čtvrtek, respektive pátek.

Každou sobotu se můžete v Sedmém nebi potkávat s klíčovou postavou skupiny J.A.R. Oto Klempířem, kterého jste dosud mohli slýchávat v pátečních Jazzových podvečerech.

Zmíněné autory od tohoto týdne doplní ještě dvě zajímavé osobnosti a zcela nové tváře hudebních pořadů na Vltavě. Každé úterý bude vysílat Milan Cais, netřeba dlouze představovat, asi každý zná Tata Bojs.

V neposlední řadě máme ještě nového nedělníka, z toho já osobně mám velkou radost. Třetí neděle Sedmá nebe připravuje ikona české (nejen) jazzové scény, kontrabasista, skladatel, kapelník, vysokoškolský pedagog Jaromír Honzák.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?