S Vladimírem Franzem o jeho skladbě Prezidentská volba

5. srpen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Skladatel Vladimír Franz
0:00
/
0:00

Jestli už někoho napadlo, že by bylo zajímavé, kdyby skladatel Vladimír Franz zkomponoval hudební dílo inspirované jeho zážitky coby kandidáta na prezidenta České republiky, má podobné nápady, jako sám slavný tvůrce. Aktuální vydání pořadu Sedmé nebe Vladimíra Franze bude zcela mimořádně o dvou Franzových „kapesních“ oratoriích: Mládenci v peci ohnivé a Prezidentská volba.

Vladimír Franz si nevolí snadné cesty. Asi díky tomu dokáže podat pozoruhodné hudební i verbální výpovědi. Aktuální vydání jeho hudebního pořadu budou samozřejmě tvořit zajímavé historky a postřehy, které ovšem naplní potřebu aspoň čas od času trochu varovat před fanatismem a cynismem, vlastnostmi, majícími v naší kultuře bohatou tradici.

Vladimír Franz vybírá hudbu, která se mu nelíbí...

03291496.jpeg

Hostem Telefonotéky byl Vladimír Franz.

Shodou náhod se navíc k oběma skladbám vážou nevšední okolnosti jejich vzniku. S oratoriem Mládenci v peci ohnivé, věnovaným starozákonnímu příběhu o odmítnutí klanět se cizím modlám, si autor užil jeden nezapomenutelný a intenzivní den, během něhož musel dílo vymyslet a napsat. Mnohem víc nezapomenutelných dnů jdoucích po sobě pak Vladimír Franz okusil jako prezidentský kandidát; stálo ho to kus zdraví a jeho hořká groteska s názvem Prezidentská volba má zcela přirozeně náboj autentičnosti.

Spustit audio