Ruth Bondyová: Víc štěstí než rozumu (1/10)

27. listopad 2006

V cyklu Osudy uvádíme četbu na pokračování ze vzpomínkové knihy izraelské novinářky a spisovatelky. Z hebrejštiny přeložila Jindřiška Zajíčková. Připravila Marie Valtrová. V režii Aleše Vrzáka účinkuje Hana Kofránková.

Deset kapitol z autobiografie izraelské novinářky, publicistky a překladatelky Ruth Bondyové, kterou v hebrejštině publikovala pod názvem Celistvé střepiny. Ruth Bondyová se narodila v roce 1923 v Praze a jako dítě židovských rodičů poznala všechny hrůzy koncentračních táborů. V roce 1948 odjela s brigádou československých dobrovolníků do nově vyhlášeného Státu Izrael, aby bojovala za jeho nezávislost.

Ruth Bondyová je autorkou několika životopisných publikací a překladatelkou děl Jaroslava Haška, Karla Čapka, Ladislava Fukse, Milana Kundery a dalších.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...