Ritualistické vydání. Když zima trvá dlouho, projděte zvukovou sprchou s Donem Cherrym, Adelou Mede a Leou Bertucci. Sedmé nebe s Pavlem Klusákem

1. únor 2024

Pavel Klusák tentokrát staví playlist z hudby, která se napojuje na rituál. Na pocit, že když už zima trvá docela dlouho, není špatné osprchovat se zvukem, vydat se napospas energizujícímu a očistnému střetu s hudebníky, kteří se chtějí vybubnovat, vyzpívat a vytroubit aspoň kousek nad běžný stav vědomí.

V pořadu, přinášejícím novou i osvědčenou hudbu, zní nahrávky následujících autorů a interpretů: Otomo Yoshihide Special Big Band, Don Cherry & Organic Music Society, Laraaji, Adela Mede, Milford Graves, Lea Bertucci, Stephan Micus, Richard Skelton a Patti Smith & Soundwalk Collective. 

autor: Pavel Klusák
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.