Richard Brinsley Sheridan: Škola pomluv

Klasická anglická komedie o pomluvách, které přestanou být jenom zdrojem zábavy, ale stanou se důležitým nástrojem k dosažení vlastní cílů.

Poslouchejte na Vltavě 9. července 2016 ve 14:00. Po odvysílání se hra objeví také na stránce Hry a četba. Zůstane tam až do pátku 15. července 2016.

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.


Klasická anglická komedie mravů o lidech, pro které je pomlouvání stejně samozřejmé jako dýchání. Sir Oliver Surface se po letech strávených v Indii vrací zpět domů a hodlá si otestovat své dva synovce - Josepha a Charlese, aby věděl, komu z nich odkázat své nemalé jmění. Tento vážný problém dává nekonečný prostor přetvářce, intrikám a podvodům a stává se labužnickým soustem pro místní drbny obého pohlaví.

Inscenaci uvádíme u příležitostí výročí autorova úmrtí, od kterého 7. července uplyne 200 let.


Osoby a obsazení: sir Petr Teazle (Felix le Breux), lady Teazlová (Růžena Merunková), sir Oliver Surface (Ladislav Boháč), Josef Surface (Jiří Pick), Karel Surface (Petr Haničinec), Marie (Jaroslava Pokorná), lady Sneerwellová (Jana Dítětová), paní Candourová (Antonie Hegerlíková), Crabtree (Jiří Němeček), sir Benjamin Backbite (Josef Velda), Snake (Zdeněk Dítě), Mojžíš (Karel Houska), Rowley (Zdeněk Hodr), sir Harry Bumper (Miloš Hlavica), Careless (Jiří Lír) a další

Autor: Richard Brinsley Sheridan Překlad: Jiří Zdeněk NovákRozhlasová úprava a režie: Josef HenkeDramaturgie: Josef Hlavnička

Natočeno v roce 1970.

Čtěte také: Všechna dostupná díla na webu Hry a četba

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby