Randi Pontoppidan & Povl Kristian: Life In Life

16. červen 2022

Spojení dánského pěveckého fenoménu Randi Pontoppidan a decentního klavíristy Povla Kristiana na albu Life In Life. Hodnocení připravil Pavel Zelinka. 

 (…) Album Life In Life je záznamem dialogu hlasu a klavíru. Niterného dialogu, který navíc proběhl spontánně, improvizací s pouze decentními studiovými dodatky. Randi Pontoppidan na ploše osmi kompozic rozehrává celou škálu vokálních technik. Od čistého, melodického projevu, přes dramatickou recitaci, šepot až k minimalistickým momentům, kdy autorka nechává svůj hlas pomalu vrstvit přes sebe. Ani Kristianův klavírní projev není šedivě jednotvárný. Vedle jednoduchých melodických oblouků s výrazně lyrickým, chtělo by až říci filmovým vyzněním, se i on uchyluje k avantgardním experimentům s rozezníváním vnitřních prostor koncertního křídla Steinway D, které doplňuje hrou na melodiku. (…)

(…) Kooperace Randi Pontoppidan s Povlem Kristianem na albu Life In Life je, i přes mimořádný a tu a tam energický vklad obou protagonistů, ve výsledku klidným letem nad ztichlou skandinávskou krajinou. (…)

autor: Pavel Zelinka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.