Radka Denemarková: A já pořád kdo to tluče. Minulost a úzkosti nesvlékneme jako kostým

2. březen 2024

Příběh osudového propojení muže a ženy, kteří se utápějí v pochybnostech samoty, poslouchejte online po dobu čtyř týdnů po odvysílání. Pořad není vhodný pro děti a mladistvé.

Účinkuje: Gabriela Mikulková
Připravila: Jarmila Skočdopolová
Režie: Miroslav Zelinský
Natočeno: 2005
Natočeno v ostravském studiu Českého rozhlasu.
Pořad není vhodný pro děti a mladistvé.

Za oponou, před oponou nikdo nesmí lhát – nebo nebudu hrát.

Birgit Stadtherrová, geniální dramatička spoutaná vlastními démony, neschopná navštívit ani premiéru své hry. Petr Buch, obsedantní sadistický režisér skrývající tajemství. Divadlo jako únik z reality. Divadlo jako terapeutický prostředek. Divadlo jako náš svět. Všichni musejí odehrát svůj part až do hořkého konce. V životě stejně jako na divadle.

Proslulá prozaická prvotina roku 2005 odstartovala mimořádně úspěšnou spisovatelskou dráhu Radky Denemarkové. Její knihy v součastnosti vycházejí ve více než dvaceti jazycích. Je nositelkou řady zahraničních ocenění. Nejnovější román Čokoládová krev vyšel koncem roku 2023.

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.