Radio Handa Gote

00818175.jpeg

Rozhlasová kompozice Radio Handa Gote Tomáše Procházky a Lukáše Jiřičky není jen zvukovou poctou postdramatickému divadelnímu souboru Handa Gote, který slaví letos deset let své existence, ale také suverénní skladbou s téměř anonymními aktéry.

Kompozicí, která se pohybuje mezi reportáží, záznamem divadelních zkoušek a představení, rozhovory a zvolna se proměňující hudební krajinou plnou hlukových houštin, subtilních pulsů, přítulných dronů a skromné kutilské opery, která se nakonec úplně ztratí. Kompozice, ve shodě s divadelní prací skupiny, neskrývá mechanismus s jehož pomocí vzniká a všechny chyby a škobrtance spíše akcentuje, než aby je zažehlila do hladkého akustického produktu.

03433250.jpeg

Pasáže do díla Handa Gote bez dramatických zvratů a kulminací, rozhlasová mapa určená pro zpřehlednění území divadelní skupiny, která je ovšem na hranici čitelnosti.

Kompozice: Tomáš Procházka, Lukáš Jiřička

Hlasy Handa Gote: Robert Smolík, Veronika Švábová, Jan Dörner, Tomáš Procházka, Jakub HyblerHlasy: Bohdan Bláhovec, Gábina Pályová, Xavier Charles, Ewan McLaren, Pavel Klusák, Vincent Klusák, Jan Kalivoda, George Cremaschi, Martin Bernátek