Rádio Dada s Vladivojnou La Chia a Alžbětou Luňáčkovou

6. srpen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Rádio Dada

I dnešní pozdní páteční večer patří Rádiu Dada a jako každý první pátek v měsíci se ho chápe Vladivojna La chia. Tentokrát  nás zavede do poetického světa křehké a přitom suverénní básnířky Alžběty Luňáčkové, jejíž sbírka básní Pravý úhel byla letos nominovaná na cenu Magnesia Litera. 

Již ve svých šestnácti letech psala a četla své básně s tak obnaženou intenzitou, až se svět zastavil. Její poezii protíná Vladivojna skladbami dvou výrazných hudebníků z odlišných světů, ale shodně s výsostně intimním a osobním přístupem k tvorbě. Jedním z nich je neoromantický zvukový experimentátor Oliver Torr, který se rád ztrácí v hlubinách elektronické hudby. Tou druhou je Moonshye, velmi křehká písničkářka z Beskyd, která se pohroužila do světa akustické hudby a skrz svou tvorbu zjemňuje naše emoce.

Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser