Radek Rejšek

02162862.jpeg

Pro vysílání stanice Vltava jako její pravidelný spolupracovník připravuje programy z varhanní a ze soudobé hudby – soustavně zejména pořady Slovo o hudbě, Hudební fórum a Zvony, příležitostně také Akademie a další. Zapojuje se i do výběru hudby pro vysílání digitální stanice D-dur.

V rozhlase pracoval jako hudební režisér a jako redaktor Redakce vážné hudby od roku 1988 do roku 2007. Jeho specializací jsou varhany a zvony, které po celé republice soustavně mapuje a natáčí a vytváří tak už po dlouhá léta unikátní zvukový archiv. Je znám jako publicista, skladatel a varhaník.

Vystudoval skladbu na JAMU v Brně a aktivně komponuje. Angažuje se v České společnosti pro elektroakustickou hudbu. Vyučoval a vyučuje na pražské konzervatoři, v Písku a v Českých Budějovicích. Od roku 1990 je carillonérem na pražské Loretě a varhaníkem v kapucínských klášterech, koncertuje též na Pražskou mobilní zvonohru. Svou vlast reprezentuje na akcích pořádaných mezinárodní organizací Eurocarillon jako zatím jediný český hráč na zvonkohry.