Queer divadlo hledající inspiraci v historii. Začíná 3. ročník WILD! festivalu

30. květen 2023

Jediná přehlídka v České republice, která prezentuje divadelní umění zaměřené na queer a LGBT+ tematiku, startuje dnes v pražském divadle Venuše ve Švehlovce. Festival WILD! představí ve světové premiéře dvě české inscenace a v pražské premiéře dvě zahraniční produkce. Programovou nabídku doplní i tematická výstava fotografií a prezentace osobitého workshopu.  

Přímo pro festival vznikla autorská inscenace Elišky Říhové nazvaná George, pohrávající si s tématem identity v životě francouzské spisovatelky předminulého století George Sandové. Zatímco George přehlídku dnes zahájí, 16. června ji ukončí Edvard II. Domovský soubor Venuše ve Švehlovce, Depresivní děti touží po penězích, převede na scénu renesanční hru Christophera Marlowa, jejíž titulní hrdina mj. řeší problém homosexuality. A právě režisér a umělecký šéf Depresivních dětí Jakub Čermák, který zároveň festival organizuje, byl hostem Mozaiky. 

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...