První dáma zločinu. 130 let od narození Agathy Christie si připomínáme její život i dílo

Agatha Christie: Nejslavnější rodačka přímořského městečka Torquay

14. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy V letovisku Torquay si připomínají Agathu Christie
Předchozí díl
Následující díl

Na jihozápadním pobřeží v hrabství Devon najdeme městečko, které je oblíbeným letoviskem mnoha Angličanů. Jmenuje se Torquay a před 130 lety se zde narodila Agatha Christie.

Městečko je to velmi malebné, je tu krásný, i když malý přístav. Torquay se stalo předlohou pro nejeden příběh Agathy Christie, často své hrdiny zasazuje do přímořských míst. Slavnou rodačku zde připomíná tzv. Míle Agathy Christie, turistická stezka, která nás zavede na místa s autorkou spojená. Její rodný dům na trase však nenajdeme, dům v tamní Barton Road byl totiž v roce 1962 zbořen. Je ale možné navštívit místní Městské muzeem, které Agatě Christie věnuje velkou samostatnou expozice.

autoři: Jaroslav Beránek , Monika Suchanková
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová