Pro mě byla studnicí. Byla to velice vzdělaná dáma, vzpomíná na Zdenu Hadrbolcovou její herecký kolega Miloslav Mejzlík

20. listopad 2023

Zemřela herečka a scénáristka Zdena Hadrbolcová. Bylo jí 86 let. Českému rozhlasu to potvrdila výtvarnice a herečka Iva Hüttnerová. Zdena Hadrbolcová byla herečkou mnoha poloh. Hrála v Divadle pod Palmovkou a také v Divadle na zábradlí

Zdena Hadrbolcová se proslavila i ve filmech – například ve snímcích Už zase skáču přes kaluže nebo Páni kluci. Její kariéra je spojená i se seriály. Mezi známější patří třeba Rozpaky kuchaře Svatopluka, My všichni školou povinní nebo Létající Čestmír. V posledních letech hrála i v oblíbeném seriálu Ulice. Působila také jako pedagožka na DAMU.

Dlouholetý kolega a jeden z blízkých přátel Zdeny Hadrbolcové Miloslav Mejzlík vzpomíná: „Když jsem za ní byl teď naposled, tak už moc nemluvila, ale já jsem jí vždycky povídal co dělám, jak se mám. Věděl jsem, že ji to baví, vždycky byla spokojená, drželi jsme se za ruce, moc na mě nemluvila. A na tom posledním setkání jsem jí říkal, Zdeničko, ty máš takovou trošku sušší pleť. Víš co? Já ti přinesu příště Dior, ty ho máš ráda. A najednou se ozvalo: Diorem nikdy neurazíš.

Poslechněte si celý rozhovor s Miloslavem Mejzlíkem, ve kterém na tuto výjimečnou hereckou osobnost vzpomíná.

autor: nav
Spustit audio