Pražské zahrady. Historické oázy klidu ukryté v centru Prahy

Kinského zahrada

Kinského zahrada byla zřízena na místě bývalých vinic, její výstavba započala v roce 1825, kdy kníže Rudolf Kinský pověřil založením zahrady Františka Höhnela. Zcela dokončena pak byla v roce 1861. Dnes je součástí komplexu zahrad vrchu Petřína. 

„Je to místo, které leželo až za pražskými hradbami, ze severní strany je zahrada ohraničená Hladovou zdí, historickou hradbou z doby Karla IV., nahoře pak barokními hradbami. Až do 19. století tu byly vinice, v roce 1798 však jistá Róza Kinská zakupuje část zdejších pozemků, aby zde zřídila ovocný sad. Její vnuk Rudolf Kinský nakonec skupuje i okolní pozemky, z nichž vznikne poměrně velká enkláva, kde si nechává vybudovat nádhernou romantickou zahradu s letním sídlem,“ popisuje Petr Ryska, autor projektu Praha Neznámá, který provází třetí díl seriálu Pražské zahrady.

PRAKTICKÉ INFORMACE

Otevírací doba: neomezená
Vstupné: zdarma
Cesta: Tramvají 9, 20, 15, 12 do zastávky Švandovo divadlo, následně asi minuta pěšky.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?