Pražské jaro 2019 na Vltavě: Poslechněte si záznamy koncertů

Nabízíme vám k poslechu záznamy koncertů i videozáznamy ze soutěží.

Šimon Voseček: Hypnos (světová premiéra skladby na objednávku Pražského jara)
Wolfgang Amadeus Mozart: Koncert pro lesní roh a orchestr č. 2 Es dur KV 417
Wolfgang Amadeus Mozart: Symfonie č. 40 g moll KV 550

PKF – Prague Philharmonia
Ben Glassberg - dirigent
Alexandre Collard - lesní roh

Bedřich Smetana: Má vlast
Cyklus symfonických básní. Hrají Bamberští symfonikové, řídí Jakub Hrůša. Uvádí Petr Kadlec.

Očekávaná Má vlast s Bamberskými symfoniky a Jakubem Hrůšou byla publikem i většinou kritik přijata nadšeně. Přidejte se k poslechu, přehrajte si oblíbená místa a detaily, a posuďte sami, jak provedení působí na vás. Zahajovací koncert Pražského jara 2019 s osmatřicetiletým Jakubem Hrůšou a německým orchestrem založeným v Bamberku po 2. světové válce z německých hudebníků vyhnaných z Československa byl událostí symbolickou i hudební. Jakub Hrůša zahajoval Pražské jaro už jednou, před devíti lety s PKF Prague Philharmonia, mezitím ji uvedl na mnoha místech světa a s Bamberskými symfoniky jí nahrál hned v roce 2016, kdy nastoupil do čela orchestru. Dnes má orchestr mnohonárodní složení, ale česká či středoevropská hudba v jeho repertoáru zůstala hluboce zakořeněna, jak můžete slyšet v rozhovorech s intendantem i dirigentem níže v tomto článku.

Hector Berlioz: Harold v ItáliiTe Deum
Symfonie pro orchestr a sólovou violu. Hraje Karel Untermüller (viola). Zpívají Nicholas Phan (tenor), Slovenský filharmonický sbor, Kühnův smíšený sbor a Kühnův dětský sbor.
Hraje Symfonický orchestr Českého rozhlasu, řídí John Nelson. Přímý přenos ze 74. ročníku festivalu ze Smetanovy síně Obecního domu v Praze uvádí Jitka Novotná.

Na záznamu strhujícího koncertu pořízeném 15. května v Obecním domě vystoupil Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod taktovkou amerického dirigenta Johna Nelsona se dvěma ikonickými skladbami Hectora Berlioze: Te Deum a Harold v Itálii.

Berlioz vizionářský i komorní, řídil John Nelson

Nejnovější články

Stránky