Potřebuju vnitřní řád. Když ho ztratím, přichází inferno, říká herec Petr Uhlík
Z Prahy se utíká do Sudet, kde se usadil a kde si užívá přírodu i samotu. „V herecké práci cítím nesmrtelnost. Když se stanu postavou, dotýkám se něčeho nade mnou,“ říká ve Vizitce. „Nejsou hranice v tom, co bych pro roli udělal,“ dodává. Proč má rád ve své práci kontroverzi? Kdo jou pro něj ztrouchnivělé stromy v Sudetech. A v čem je úlevná a příjemná rozhlasová tvorba? Moderuje Karolína Koubová.
Související
-
Je dobré, když má herec názor, říká Matyáš Řezníček
Po sedmi letech v angažmá Národního divadla se rozhodl odejít na volnou nohu. Vůbec první rozhlasovou roli dostal v psychothrilleru Mizení.
-
Bez divadla jako bych nebyl, říká herec Jan Vlasák
„Jan Kačer byl úžasnej pábitel. Dokázal v nás probudit fantazii a vyprovokovat situaci tak, abychom nevyráběli situaci, ale existovali v ní.“ vzpomíná herec Jan Vlasák.
-
Největší radost? Vymýšlení vlastních světů. Nelhat si do kapsy jsem se naučil v Minoru, říká Vodička
Petr Vodička vyrostl ve stínu dukovanských věží, jako dítě žil chvíli na Dálném východě. Studoval jadernou fyziku i humanitní vědy, ale vždycky si přál být umělcem.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.