Poslechněte si tiše razantní jazzové Pablo Held Trio v bonnském Beethoven House

24. březen 2022

Netřeba hlučit pro navození hlasitosti. V tomto duchu hraje Jazzové trio pianisty Pablo Helda, které loni v září přijelo z Kolína nad Rýnem do nedalekého Bonnu. Záznam koncertu s hostem, brazilským kytaristou Nelsonem Verasem, přinášíme v pořadu Koncert jazz online.

Čtěte také

Pablo Held Trio si na německé scéně vybudovalo postavení brilantně distingovaných hudebníků s ležérně uvolněným vystupováním. Těleso, které je stálicí tamní scény, ke svému vyjadřování nevyužívá jenom klasický jazzový slovník, ale i výdobytky vážné hudby 20. století. Své silné postavení mimo jiné potvrdilo překvapivým albem Pablo Held – The Trio Meets John Scofield. Na koncertu, uskutečněném 17. září 2021, se ovšem představilo s jiným a velmi šťastně zvoleným hostujícím kytaristou. V záznamu tohoto koncertu nám zahrají Nelsn Veras (kytara), Pablo Held (piano), Robert Landfermann (kontrabas) a Jonas Burgwinkel (bicí nástroje).

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.