Poslechněte si koncerty z Dobršské brány 2022: Verneri Pohjola, Duo Rataj-Török, Štěpánka Balcarová a Markus Stockhausen

15. září 2022

Přinášíme záznamy koncertů z letního festivalu Dobršská brána 2022, který se uskutečnil v druhé půli srpna a už několikátým rokem udivuje svojí vysokou mezinárodní úrovní dramaturgie na platformě malé komorní události situované do venkovského prostředí. Letošní ročník byl zaměřen na trumpetisty.

V první části tohoto sestřihu uslyšíte vystoupení malé kapely přední české jazzové trumpetistky Štěpánky Balcarové, která se známá hlavně díky svému velkému a oceňovanému Concept Art Orchestra. V druhé části zahraje uznávaný finský trumpetista Verneri Pohjola se svojí jazzovou kapelou.

Čtěte také

V druhém dílu nabízíme předního česko-slovenského trumpetistu Oskara Töröka v duu se skladatelem a improvizoátorem zaměřeným na elektronickou hudbu, Michalem Ratajem. Minisérii z Dobršské brány 2022 uzavíráme vystoupením německého trumpetisty Markuse Stockhausena, syna slavného skladatele, který se odpoutal ze stínu svého otce a patří mezi přední světové hudebníky.

Spustit audio

Související