Politici musí pochopit, že veřejný prostor je možné řešit kvalitně a s opozicí po boku, říká designérka Veronika Rút Fullerová

1. únor 2024

Mluví o sobě jako o terapeutce veřejného prostoru, jehož neduhům se věnuje devět let. Svou diplomku tehdy rozpracovala do Manuálu dobré praxe reklamy a označování provozoven pro Brno – střed, podílí se ale i na proměně nádraží a městských výloh. Do českých ulic by ráda dostala trochu radosti a živelnosti z Belgie a Portugalska a v její mravenčí práci jí nejvíc nabíjí debaty s lidmi. S grafickou designérkou Veronikou Rút Fullerovou ve Vizitce mluvil Ondřej Cihlář.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.