Podzim s Vltavou? Zaposlouchejte se do románu Hodiny a poznejte zákruty života Davida Vávry

12. září 2022

Vyprávění Davida Vávry o jeho cestě životem, četba z románu Hodiny Michaela Cunninghama nebo rozhlasové zpracování příběhu Emila Zátopka. Nabízíme vám tipy z podzimního programu Vltavy.

Programové tipy

Rozhlasové hry

Četba na pokračování

Četba s hvězdičkou

  • 11. 11. Kurt Vonnegut: Snídaně šampiónů
    3. 12. Henry Miller: Obratník raka

Jak se v Davidu Vávrovi mísily jeho talenty? Stavěl coby dítko novátorská města z kostek, nebo spíš bavil svými scénkami kamarády? O svém životě vypráví ve vltavských Osudech. Ladit je můžete od pondělí 12. září každý den v 11:30 nebo kdykoliv poslouchat z našeho webu a přes aplikaci mujRozhlas.

Čtěte také

Hodiny, to je příběh jednoho dne zaznamenaný očima tří žen, pocta Virginii Woolfové, román oceněný Pulitzerovou cenu, který se dočkal i hvězdné filmové adaptace. V rozhlasové podobě se hlasu všech postav ujme herečka Petra Bučková v režii Radima Nejedlého. Hodiny můžete na Vltavě poslouchat od 18. září denně v 18:30 v rámci Četby na pokračování nebo pak měsíc zpětně online. 

Václav Neužil, hlas vltavských znělek, ve filmu běhá a trhá rekordy, v rozhlasovém pojetí příběhu Emila Zátopka ale usedne na druhé straně – ztvární komunistického funkcionáře. Do role slavného běžce obsadil režisér Tomáš Dianiška naopak Roberta Mikluše. Rozhlasové drama Dilema Emila uslyšíte ve vltavském éteru v úterý 20. září ve 20:00, pokud vám titul unikne, opět ho měsíc najdete na všech rozhlasových online platformách.

Nestihli jste s námi oslavit padesáté narozeniny Vltavy? Nevadí, připijte na naše zdraví u sledování záznamu koncertu z pražského Střeleckého ostrova. V doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma zahráli a zazpívali „vltavské hvězdy“ Beata Hlavenková, Marta Kloučková, Sára Vondrášková alias Never Sol, Ondřej Pivec, Dan Bárta a Milan Cais.

Sedmé nebe live
Nenechte si ujít sérii mimořádných vydání Sedmých nebí, v nichž si moderátoři Milan Cais, Marta Kloučková, Petr Dorůžka a Pavel Klusák pozvou hosty k rozhovorům i živé produkci v přímém přenosu.

4/10 Milan Cais a Dunaj
4/11 Petr Dorůžka a Aliksandr Yasinski
9/11 Marta Kloučková a Dorota Barová
17/11 Pavel Klusák a host vyladěný k tématu 17. listopadu

Poslechněte si to nejlepší z Vltavy

Kultura v tom nejširším slova smyslu. Četby, koncerty, dokumenty, rozhovory nebo recenze – to všechno je Vltava. Kulturní stanice Českého rozhlasu oslavila 50 let své existence. Vybrali jsme pro vás pořady, které si můžete poslechnout na našem webu online.

Caisovo Sedmé nebe
Zajímá vás, co rád poslouchá frontman Tatabojs Milan Cais? Máte rádi texty JAR a chcete nahlédnout do hudebních šuplíků Oto Klempíře? Nebo se chcete zorientovat v alternativní scéně pod kurátorským dohledem publicisty Pavla Klusáka? Všechno jde v Sedmém nebi.

Osudy Evy Jiřičné
Eva Jiřičná si na uznání ve své rodné zemi musela léta počkat. Jak se jí podařilo prosadit se na britské architektonické scéně? Formovala ji její rodina, ovlivnilo ji dětství? O svém životě vypráví ve vzpomínkových Osudech.

Eva Jiřičná

Dvořákův Polední koncert
„Hudebník tak nesporný, jak nesporné je jaro.“ I takové dobové ohlasy zaznamenala tvorba Antonína Dvořáka. Vychutnejte si jeho prvotiny i vrcholná díla ve vltavském Poledním koncertu.

Výpravy Dana Bárty
K divoké řece v Kostarice nebo do ospalého Mexika můžete vyjet s Danem Bártou. Uznávaný hudebník se na Vltavě představil v nové roli – jako autor zápisků z cest a jejich interpret. Zkuste podcast Nevinnosti světa a vypravte se do světa s Vltavou.

Spustit audio

Související