Pod dlažbou Náprstkovy ulice je kostel sv. Ondřeje. Jeho prozkoumání by přineslo spoustu objevů, říká archeolog Zdeněk Dragoun

12. červenec 2023

Juditin most, Strahovský klášter či kostel v Dolních Chabrech – to je jen zlomek památek, jimž se profesně věnoval archeolog Zdeněk Dragoun. V dětství miloval knihy o starém Egyptě a na škole hltal přednášky o neolitu, osud ho ale zavál k románskému slohu. Ten – na rozdíl od baroka či gotiky – považuje za silně spjatý s člověkem. Kde se seznámil s Ivanem Wernischem? A jak se na konci 60. let dostal na 17 dní do vazby? Mluvil o tom ve Vizitce s Markétou Kaňkovou.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.