Picasso na riviéře. Vydejte se po stopách geniálního malíře v jižní Francii

25. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Malíř Pablo Picasso na výstavním posteru umělecké galerie v chorvatském Dubrovníku
0:00
/
0:00

Nejenom s rodným Španělskem, ale i s Francií je neodmyslitelně spjata tvorba malíře Pabla Picassa. Kromě Paříže hledal inspiraci na březích Středozemí – v mytologii, v azurovém moři i v místních lidech. Pojďte se s námi podívat na místa, kde umělec na riviéře tvořil. 

V našem seriálu se vypravíme do města Antibes na hrad Grimaldi, kde Picasso několik měsíců po válce žil a tvořil a kde se dnes nachází muzeum nesoucí jeho jméno. Podíváme se i do hrnčířského města Vallauris, kde zase objevil keramický ateliér Madoura a v keramice našel spojení malby a sochařství. S místními se spřátelil natolik, že ho dokonce požádali, aby vyzdobil tamní nepoužívanou kapli. I tu navštívíme a prohlédneme si jedinečné umělecké dílo Válka a mír. Picasso trávil čas i v Cannes, Mougins nebo ve Vauvenargues, místa jeho pobytu ale dnes veřejnosti přístupná nejsou, k vidění už tak zůstávají pouze na jeho obrazech. 

autor: Magdaléna Rejžková
Spustit audio

Související