PhDr. Irena Bukačová, ředitelka Muzea a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, historička, překladatelka.

14. červenec 2015

Na pracovním stole této významné publicistky bychom dozajista kdykoli našli několik dokončovaných i několik připravovaných studií. Za všechny připomenu alespoň její nedávno vydanou knihu Architektura Jana Blažeje Santiniho-Aichla na severním Plzeňsku.

Hosté Telefonotéky, na které se můžete těšit.

Knihu výpravnou, s bohatými historickými pramennými materiály a fotografiemi. Jedna z kapitol je nadepsána: Hvězdná krajina Jana Blažeje Santiniho a jsou k ní připojena slova Michela Foucaulta: „Cožpak hvězdy nevnášejí nezměnitelnou formu do pozemských rostlin... hvězdy jsou matricí všech rostlin...člověk překlopí do své vnitřní hvězdné oblohy to nebe, kde se třpytí viditelné hvězdy...“Dr. Irena Bukačová, kterou do rozhlasového studia pozvala Eva Ocisková, v úterní Telefonotéce vyprávěla o zrcadlení hvězd v barokní krajině plzeňské, v našich předchůdcích i současnících...

Archiv odvysílaných pořadů.

 

Pošlete moderátorovi svůj dotaz na hosta

autor: Eva Ocisková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.