Petr Vodička: Siréna aneb Odkud se bere ten strašný řev?

První z inscenací vytvořených v rámci unikátního rozhlasového experimentu. Tvůrčí tým v jediném týdnu vytvořil, natočil a odvysílal krátkou rozhlasovou hru. On-line k poslechu do čtvrtka 1. prosince 2016.

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

V pátek 25. listopadu dopoledne se vrátíme k loňskému dramatickému projektu Bleskový Kabinet. V jeho rámci tvůrci psali a natáčeli rozhlasové hry podle aktuálních článků z denního tisku. Na veškerou práci měli pouze jeden týden.

Autor a režisér Petr Vodička si společně s dramaturgyní Kateřinou Rathouskou vybral sportovní zprávu z Práva nazvanou „Serena ztratila motivaci. Ukončila sezónu“, která ho inspirovala k napsání dramatu Siréna aneb Odkud se bere ten strašný řev?.

03485367.jpeg

Na zvukové složce se vedle Jitky Kundrumové podílel především designér Ondřej Gášek, který tenisové prostředí pojal originálním způsobem. Pracoval mimo jiné se zvuky, vytvořenými brnkáním na struny výpletu tenisových raket. Do nich namíchal třeba dechy a řvaní herečky Terezy Hofové. Ta ztvárnila titulní roli, dále účinkují Oldřich Vlach, Marek Němec, Kajetán Písařovic, Aleš Vrzák, Petr Vodička, Kateřina Rathouská a Nina Rudišová.


Účinkují: Tereza Hofová, Marek Němec, Oldřich Vlach, Kajetán Písařovic, Aleš Vrzák, Petr Vodička a Kateřina Rathouská

Autor a režie: Petr Vodička Dramaturgie: Kateřina Rathouská

Natočeno v roce 2015.

Čtěte také: Všechna dostupná díla na webu Hry a četba

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura