Petr Ulrych: Velikonoce. Vpravdě nelítostivý pohled do velikonočního dne malého Pavla

5. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy
Prodlouženo do 3. 5.
Chlapec a kraslice, Velikonoce
0:00
/
0:00

Na hraně poťouchlé komedie a nervy drásajícího dramatu osciluje zdánlivě groteskní vyprávění Petra Ulrycha o každodennosti malého chlapce. Autor sice vykresluje povědomou úsměvnou atmosféru Velikonoc v obyčejné české domácnosti, ale v podloubí té nostalgie jako by bublalo cosi nepříjemného – neštěstí, smutek a strach malého Pavla. Poslouchejte on-line po dobu jednoho měsíce po odvysílání.

Účinkuje: Marek Holý
Připravil: Petr Hruška
Režie: Marek Pivovar
Natočeno: v ostravském studiu Českého rozhlasu v roce 2002

Spisovatel Petr Ulrych se narodil 31. května 1965. Vystudoval Fakultu žurnalistiky UK (1987) a živil se jako novinář na volné noze, posléze jako kmenový člen kulturní rubriky Mladého světa. Po barvité řadě dalších profesí (laborant v oddělení velkých zvětšenin ČTK, topič kotelny, noční uklízeč u McDonald's, prodavač splachovadel na Karlově mostě, režisér striptýzových klipů pro společnost DVTV, obchodník se starými skříněmi) založil v roce 1992 jazykovou agenturu, kterou vede dodnes. Je autorem několika sbírek povídek, založených na ironickém a groteskním vidění a na básnickém obraze. Žije v Praze.

autoři: Petr Hruška , Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová