Petr Kolečko: Učitel malby. Umělce neotrávíš chlastem, ale štěstím

8. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hodina kresby

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Tragikomedie o talentu, ceně za pocit štěstí a o comebacku, který překazí ambiciózní žačka. Titulní roli Kolečkovy hry Učitel malby ztvárnil Jan Hartl. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Osoby a obsazení: Tomáš (Jan Hartl), Eva Rysová (Libuše Šafránková), Markéta (Lucie Pernetová), kurátor (Pavel Rímský), muž + ohlášení (Vladimír Fišer), dále účinkují Radek Fejt, Ondřej Batelka, Barbora Šanderová, Pavla Ucekajová a Zuzana Klainová
Dramaturgie: Martin Velíšek
Zvukový mistr: Radek Veselý
Hudba: Marko Ivanovič
Režie: Dimitrij Dudík
Natočeno: v roce 2011

Podoby lidského štěstí bývají různé, stejně jako cesta, kterou se k němu dá dojít. Překvapivá může být i cena, kterou za to člověk platí. O tom vypráví tragikomedie o comebacku zkrachovalého malíře.

Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.