Pavel Kohout: Marast

Jak zvládnout přezkoušení kvůli řidičáku, když vám místo pozvání vyrazí dveře, když zlý policajt hraje hodného a když vám udělají nabídku? Ferdinand Vaněk tentokrát zapadne do výslechového soukolí. On-line k poslechu do pondělí 30. ledna 2017.

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Do poznání dramatičtější situace než v aktovce Atest přivedl Pavel Kohout Ferdinanda Vaňka ve hře Marast. Je předvolán na policii. Zprvu to vypadá, že důvodem je přezkoušení kvůli řidičáku, alespoň tak to staví první z vyšetřovatelů. Později atmosféra začne přes různé zvraty v síle a druhu útoků houstnout. Vyšetřovatelé použijí celé škály triků, aniž není zcela jasné, co je jejich cílem – vystřídají role hodného policajta, hulváta, unaveného intelektuála. Dávají nabídky, zastrašují, apelují na rozum, vydírají. Až to vypadá, že ani oni sami nemají jasno, čeho vlastně chtějí tou akcelerující spirálou nátlaku dosáhnout. Jasný je pocit – marast. A možná, že to je i onen cíl.


Osoby a obsazení: Ferdinand Vaněk (Ivan Řezáč), první vyšetřovatel (Miroslav Táborský), druhý vyšetřovatel (Jan Vlasák), třetí vyšetřovatel (Antonín Molčík), čtvrtý vyšetřovatel (Jaroslav Vlach), Frantík (Ladislav Hampl), Maruš (Klára Sedláčková-Oltová) a dozorce (Tomáš Pergl)

Autor: Pavel Kohout Rozhlasová úprava: autor s Jelenou MašínovouDramaturgie: Hynek PekárekHudba: Petr MandelRežie: Vlado Rusko

Natočeno v roce 2008.

Čtěte také: Všechna dostupná díla na webu Hry a četba

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura