Ať ožijí galerie, ať ožijí ulice! Druhý ročník festivalu Prague Art Week už klepe na dveře

20. září 2023

Podzimní uměleckou sezonu odstartuje Prague Art Week pestrým programem v pražských muzeích, galeriích a dalších uměleckých institucích. Prezentovat se bude tuzemská umělecká scéna i umělci a galerie ze zahraničí.

Druhý ročník mezinárodního festivalu vizuálního umění PRAGUE ART WEEK se bude konat od zítřka, tedy od 21. září do neděle 24. září.

„Chceme upozornit širokou veřejnost na výtarné umění jako takové. Proto festival není nijak profilově zaměřený, ale věnujeme se širokému spektru, které výtvarné umění přináší,“ popisuje festival Lenka Bakešová.

Performer a malíř Jiří Kovanda zahájí na Prague Art Weeku novou výstavu nazvanou Dva a dva je pět. V galerii Smečky představí koláže, které vytváří od roku 1973.

Jiří Kovanda, koláž

Kromě jiného se na Prague Art Week představí i další etablovaní umělci. Dostanou prostor i ti začínající? Loni festival nabídl možnost podívat se do běžně nepřístupných míst nebo využít levnější vstupy do galerií a muzeí. Mohou se na něco obdobného návštěvníci těšit i letos? Poslechněte si rozhovor s Lenkou Bakešovou a Jiřím Kovandou.

A jedna třešnička na závěr: kromě tradičních eventů výtvarného umění se návštěvníci PAW mohou těšit i na odhalení osmi nových uměleckých realizací pod širým nebem na doposud Tajném místě.

Evžen Šimera – gravitační malba v procesu práce na Tajném místě
autor: nav
Spustit audio

Související