Oto Klempíř: Razantní svátek AĎM

Oto Klempíř
Oto Klempíř

Dnes je zvláštní den, někdo říká, že Mikuláš, jiný zase čert, ale málokdo poznamená, že s nimi občas chodí i Anděl. Dnešek je zkrátka hodně razantní svátek, milí posluchači! Nebo spíš býval, aspoň co já si z šedesátek pamatuju.

To byla doba, kdy jsme se opilých řvoucích čertů, na které si velcí chlapi ani moc hrát nemuseli, opravdu báli. Honili nás ve sněhu po vsi a koho čapli, tomu se zle vedlo – narvali ho do špinavého pytle a pokud to byl takzvaně zlobivý chlapeček, dostal pěknou nakládačku.

V dnešní době je to jinak, nejen pro to, že je pátek…a když je pátek, škubni za tajemný drátek, ale taky proto, že ti, co na to mají, se místo vyhlížení zábavné trojky AĎM neboli Anděl Ďábel Mikuláš, raději dívají za oceán a odhadují, kam by mohli v prosinci vypadnout, aby se ohřáli.

Hudbu na pomezí groovu, jazzu, blues, pop-music a elektroniky ze všech koutů světa uváděná v kontextu paradoxů, trendů i potenciálu společenského dění.

Z jiného úhlu pohledu osvětlující střípek do mozaiky rébusu s názvem J.A.R., tolik populární české kapely, která ale zásadně vybočuje z běžných šablon komerčního produktu. Autor pořadu nazvaného „Když je pátek, škubni za tajemný drátek“ Oto Klempíř je totiž mimo jiné dvorním textařem a rapujícím členem této nejen funky formace.

Pořad je též hádankou, poctou krásným ženám, objevováním symbolů i dadaistickým napojením se na barvitý svět.

Kompletní archiv pořadu ZDE!

JAZZOVÉ POŘADY NA ČRO VLTAVA
09:30 JAZZOFON (Všední dny)
18:00 JAZZOVÝ PODVEČER (Všední dny)
21:00 JAZZ & WORLD LIVE (Čtvrtky)

Vltava na Facebooku

Spustit audio

Související