Oto Klempíř: Minulé století nás ještě neminulo. Minulé století hřbet neohnulo.

Oto Klempíř

Je mi trochu líto lidí, kteří nastupují do škol a musí se zase začít moc, moc, velice moc učit a vzdělávat, aby obstáli v tom náročném světě budoucnosti!

Hity, refrény, zpěvné a jednoduché slogany nekompromisně válcují současný svět a není žádné cesty zpět! Zkuste dnešní mainstreamovou mládež zaujmout pouštěním fenomenálních bravurních instrumentálních výkonů proslulých jazzmanů minulého století – nepůjde to!

„Pustili tě z pakárny, strejdo?“ Jejich otázka se vám nalepí na zuby jak špatná žvýkačka a potupný smích vás bude ještě dlouho budit ze sna…

Hudbu na pomezí groovu, jazzu, blues, pop-music a elektroniky ze všech koutů světa uváděná v kontextu paradoxů, trendů i potenciálu společenského dění.

Z jiného úhlu pohledu osvětlující střípek do mozaiky rébusu s názvem J.A.R., tolik populární české kapely, která ale zásadně vybočuje z běžných šablon komerčního produktu. Autor pořadu nazvaného „Když je pátek, škubni za tajemný drátek“ Oto Klempíř je totiž mimo jiné dvorním textařem a rapujícím členem této nejen funky formace.

Pořad je též hádankou, poctou krásným ženám, objevováním symbolů i dadaistickým napojením se na barvitý svět.

Kompletní archiv pořadu ZDE!

JAZZOVÉ POŘADY NA ČRO VLTAVA
09:30 JAZZOFON (Všední dny)
18:00 JAZZOVÝ PODVEČER (Všední dny)
21:00 JAZZ & WORLD LIVE (Čtvrtky)

Vltava na Facebooku

Spustit audio

Související