Opera jako skanzen, deviantní styl hudby Zdeňka Lišky a trendy v českém komiksu, připomeňte si to nejlepší z Akcentu

18. březen 2022

Zdeňka Lišku režiséři milovali a zcela mu důvěřovali, dokázal složit hudbu k filmu tzv. na klíč, ale právě bez daného snímku se jeho hudba těžko interpretuje, tvrdí znalci Liškova odkazu Jonáš Kucharský a Martin Rudovský. V opeře u nás chybí mezinárodní přesah, neuvádíme soudobé opery, říkají Veronika Loulová a Daniel Jäger. Loni vyšel v Česku rekordní počet komiksů. Obávám se momentu, kdy přejdou do digitální podoby, zaznělo také v pořadu.

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

autoři: Saša Michailidis , Lenka Buriánková
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.