Ondřej Pivec a pravidelný hudební proud z centra newyorského kulturního dění

21. červenec 2021

Můžeš být skvělý český hudebník, ale stačí překročit hranice NYC a najednou v obrovské místní konkurenci není snadné obstát. Muzikanti na chodníku hrají líp než ty a zahrát si v klubu? To je skoro zázrak. Nějak takto líčí muzikanti svoje zkušenosti s New Yorkem. Český klávesista Ondřej Pivec je jeden z mála Čechů, který na hudební mapě NYC své místo vybojoval a každý pátek v Jazzovém podvečeru na Vltavě představuje ony bájné newyorské umělce i místa, kde je lze potkat.

Každý pátek v 18:00

Jazzový podvečer s Ondřejem Pivcem

Český rozhlas Vltava

Ondřej Pivec je dvorním klávesistou zpěváka Gregoryho Portera, na jehož albu Take Me to the Alley (2016), oceněném Grammy, účinkuje a doprovází ho takřka při všech koncertech. Vedle spolupráce s Porterem se pohybuje v černošské soul-jazzové komunitě ať už hraním v baptistickém kostele nebo na klubové scéně míchající jazz, elektroniku, hip-hop nebo soul.

V České republice je Ondřej Pivec znám především díky kapele Organic Quartet, s níž zde pravidelně koncertuje a vydal několik desek. Je držitelem dvou jazzových cen Anděl za alba Don’t Get Ideas (2006, Organic Quartet) a It’s About Time (2010, Najponk-Pivec-Hutchinson). Jeho současným nejdůležitějším newyorským autorským projektem je kapela Kennedy Administration a spolupracuje též s předním světovým jazzovým hráčem na chromatickou foukací harmoniku Gregoirem Maretem.

JAZZOVÉ POŘADY NA VLTAVĚ

11:00 JAZZOVÉ DOPOLEDNE (Všední dny a sobota)
18:00 JAZZOVÝ PODVEČER (Každý den)
21:00 KONCERT JAZZ (Čtvrtky)
23:30 JAZZOVÝ PODVEČER (Repríza toho dne)

Vltava na Facebooku

Spustit audio