Ondřej Novotný: Kolaps. Je naše společnost odsouzena k fatálnímu kolapsu?

13. říjen 2020

Pohřebnická firma krachuje a přesto, nebo právě proto, nabízí nejmodernější, bizarní typy pohřbů. Poslechněte si hru o kolapsu hodnot, času, jazyka, společnosti i vztahů. Současný český dramatik Ondřej Novotný v ní podává poslední výpověď o světě, který znenávratněn byl, svědectví o náhodě, paralelních vesmírech, trapnosti strachu a pohřbívání. On-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Rozhlasová úprava: Iryna Shkaruba
Osoby a obsazení: Bohy (Jiří Suchý), Fany (Josef Kaluža), Mili (Veronika Lazorčáková), Nová (Tereza Lexová) a Jack (Petr Kubes)
Hudba: Tomáš Vtípil
Režie: Tomáš Soldán
Natočeno: v olomouckém studiu Českého rozhlasu v roce 2017

Bohy potřebuje slogan, Mili vodku a Fanymu přišlo doporučené psaní. Nová je v pohřební firmě nová. A Jack? Slyší ho vůbec někdo z místa, odkud zoufale už nějakou dobu volá po spasení?

Rozhlasová hra současného českého dramatika nabízí rozklíženou realitu několika příběhů v hodinovém tvaru, který je trochu dramatem, trochu novelou a trochu poetickou mší. V té se střetávají různé roviny času i místa, různé intenzity strachu a ponížení, či odporu k násilí násilím. Závěrečná část hry vznikla jako hudební improvizace.

autoři: Tomáš Soldán , Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio