Ondřej Neff: Specializace doktora Wildemanna. Upírská groteska známého českého spisovatele a novináře

9. srpen 2020

Jednoho dne se panu Wildemannovi, krachujícímu zubaři, obrátil život naruby, když na dveře jeho zapadlé ordinace zaklepala „jasná bytost“ – sám hrabě Drákula. Nadpřirozené bytosti mají nejen své vyšší principy mravní, ale i bolesti – zubů například. Věřte nevěřte, šest set let v kůži upíra se na vaší fyzičce podepíše. Upírskou grotesku poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Účinkují: Jiří Šesták, Pavel Oubram, Taťána Kupcová
Režie: Lubomír Koníř
Natočeno: v českobudějovickém studiu Českého rozhlasu v roce 2015

Upírská groteska známého českého spisovatele a novináře, mj. autora řady rozhlasových her Ondřeje Neffa se odehrává ve dvou časových rovinách, kdy během upírského večírku vzpomínáme na to, „jak se to tehdy celé seběhlo“. Originální komedie o osudovém setkání sestry Haničky, ženy, která přesáhla jednadvacáté století, starého dobráka, který neodolal věčnosti, a hraběte Drákuly – kupodivu „čisté a jemné bytosti“, uslyšíte v hereckém obsazení Taťány Kupcové, Jiřího Šestáka a Pavla Oubrama.

Anekdotický příběh vyšel poprvé v povídkové knize Vejce naruby a do dramatizované rozhlasové podoby ho upravil sám autor. V roce 2015 povídku natočil režisér Lubomír Koníř v českobudějovickém studiu Českého rozhlasu.

autoři: Dominik Mačas , Marie Pochobradská
Spustit audio