Olomouc zpívá. Dětský pěvecký sbor Campanella slaví 55 let

12. červenec 2022

Akademii s názvem Olomouc zpívá vysíláme u příležitosti významných výročí dětského sborového zpívání v Olomouci a květnového vystoupení tamního nejstaršího dětského pěveckého sboru Campanella.

Dětský pěvecký sbor Campanella

Autorka pořadu Renáta Spisarová věnuje tuto Akademii všem, kteří desítky let sloužili a slouží dětskému sborovému zpívání, krásnému dětství a dospívání, které je spojené s hudbou, přátelstvím, zájezdy, soutěžemi, zkouškami a soustředěním. Sbor Campanella slaví letos 55 let. Rovných 50 let si připomínají ti, kdo byli u vzniku slavného festivalu dětských pěveckých sborů, později známého jako Svátky písní Olomouc.

O fenoménu dětského sborového zpěvu mluví skladatel a porotce Jan Vičar, ředitelka ZUŠ Campanella Iveta Hlubinková, na Karla Klimeše, duchovního otce sboru i festivalu vzpomíná Anna Vičarová, o aktuálních zážitcích mluví sborové děti i Jana Synková, pro kterou je sbormistrovská práce nanejvýš smysluplná a dělá její život šťastným.  

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.