Obývák, knihovna, kavárna, nebo kulturní centrum? Velký mlýn v Libni chce být vším dohromady
Po dvou dekádách se do pražské Libně vrací městská knihovna. Čím je pobočka Velký mlýn specifická, jak vznikalo pojetí celého prostoru a jaké možnosti čtenářského i kulturního vyžití nabídne?
Adaptovat nevyužitou a poničenou barokní budovu libeňského Lövitova mlýna pro kulturní účely ‒ to si předsevzal spolek Velký mlýn, který prostor zrekonstruoval ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze. Ta v něm otevírá pobočku, která bude stejně jako kavárna, jež je její nedílnou součástí, otevřená každý den včetně víkendů. Jaká překvapení chystala při rekonstrukci historická budova a co nová knihovna chystá, o tom si s Pavlem Kocourkem ze zmíněného spolku i s vedoucí pobočky knihovny Nikolou Balcarovou povídala redaktorka Mozaiky Šárka Jančíková.
Související
-
Sto třicet let Městské knihovny v Praze. Co všechno se od roku 1891 proměnilo?
Městská knihovna v Praze letos oslavila sto třicet let od svého založení. Její původní název zněl Knihovna královského hlavního města Prahy.
-
Nová barokní trasa v Klementinu. Národní knihovna otevírá místa, která nebyla veřejnosti přístupná
Národní knihovna ve spolupráci se společností Prague City Tourism spustila novou barokní prohlídkovou trasu, která umožní zájemcům nahlédnout do unikátních prostor.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.