Obrazy s výhledem do krajiny a se zelenou barvou nás zklidňují, říká terapeut Adam Táborský
Většinu dětství strávil venku. Teď je otcem projektu Terapie mezi stromy, v němž propojuje duševní zdraví s přírodou. Ve Vizitce promluvil i o působení umění. „Obraz nás může zastavit, začneme ho zkoumat a uvolníme napětí,“ říká ve Vizitce. Nemůže ale příroda při terapii něčím rušit? A jaké umělecké dílo harmonizuje právě jeho? Moderuje Ondřej Cihlář.
Související
-
Umění a medicína mají hodně společného, říká nový rektor Univerzity Palackého Martin Procházka
Narodil se v Ostravě, velký vklad do profesního i osobního života si přivezl ze Švédska a lékařství se učil v Olomouci. Teď se na zdejší Univerzitě Palackého stal rektorem.
-
Veškerá bída společnosti pramení z rozporu mezi tím, co lidi dělají a co chtějí dělat, říká slamer
Říká o sobě, že je hledač smyslu, a když nepřichází, sám si ho vytváří. Vystudoval učitelství češtiny a psychologie, patří mezi nejúspěšnější zástupce české slam poetry.
-
Nejraději chodím v noci, může být i vánice. V lesním interiéru se cítím bezpečně, říká Roman Szpuk
Šumavská příroda, hvězdy nad hlavou a spacák pod ní. Romana Szpuka znají čtenáři hlavně jako jednoho z hrdinů knihy Raději zešílet v divočině.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.