Obrazy s výhledem do krajiny a se zelenou barvou nás zklidňují, říká terapeut Adam Táborský
Většinu dětství strávil venku. Teď je otcem projektu Terapie mezi stromy, v němž propojuje duševní zdraví s přírodou. Ve Vizitce promluvil i o působení umění. „Obraz nás může zastavit, začneme ho zkoumat a uvolníme napětí,“ říká ve Vizitce. Nemůže ale příroda při terapii něčím rušit? A jaké umělecké dílo harmonizuje právě jeho? Moderuje Ondřej Cihlář.
Související
-
Umění a medicína mají hodně společného, říká nový rektor Univerzity Palackého Martin Procházka
Narodil se v Ostravě, velký vklad do profesního i osobního života si přivezl ze Švédska a lékařství se učil v Olomouci. Teď se na zdejší Univerzitě Palackého stal rektorem.
-
Veškerá bída společnosti pramení z rozporu mezi tím, co lidi dělají a co chtějí dělat, říká slamer
Říká o sobě, že je hledač smyslu, a když nepřichází, sám si ho vytváří. Vystudoval učitelství češtiny a psychologie, patří mezi nejúspěšnější zástupce české slam poetry.
-
Nejraději chodím v noci, může být i vánice. V lesním interiéru se cítím bezpečně, říká Roman Szpuk
Šumavská příroda, hvězdy nad hlavou a spacák pod ní. Romana Szpuka znají čtenáři hlavně jako jednoho z hrdinů knihy Raději zešílet v divočině.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.