O žabě, starém veteránovi a ozvěně. Literárně-hudební pásmo z pohádek a básní Petra Nikla

2. listopad 2020

Souzvuk z Lingvistických pohádek a Záhádek výtvarníka Petra Nikla poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Texty Petra Nikla zhudebnil Jakub Sejkora. 
Hrají a zpívají nejmladší členové Dismanova rozhlasového dětského souboru.
Připravila a režii má Jana Franková.
Natočeno: v roce 2016

Jak o svých textech říká sám autor: „Svým těžištěm jsem výtvarník, a tak mám rád texty, které nesou sebou obrazy, a takové se snažím i psát. Baví mě číst i vytvářet takový text, který sám nese obraznost a ani nepotřebuje ilustrace.“ A tak si můžete spolu s Petrem Niklem představovat, jak vypadá hora divoce funící do mraků, napomádovaný šváb či žížala tančící krok sun krok.

O žabě, starém veteránovi a ozvěně (Minor 23.5.2016)

Vltavský Souzvuk vznikl na základě divadelního představení, které Dismanův rozhlasový dětský soubor uváděl v divadle Minor.

autoři: Jana Franková Doležalová , Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...