O Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro 2017 v oborech housle a cembalo

3. duben 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Olga Šroubková, houslistka, vítězka mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 2017

Mezinárodní hudební soutěž Pražské jaro dává každoročně řadu podnětů všem zúčastněným, především interpretům, ale i pořadateli, organizátorům, komisím,
porotám, pedagogům a publiku.

V Akademii o loňské 69. soutěži Pražského jara hovoříme o souvislostech, dopadech, úrovni našich a zahraničních talentů s členy mezinárodních porot houslistou Bohuslavem Matouškem a cembalistkou Giedré Lukšaité Mrázkovou.

Představujeme dva finalisty houslového oboru Matouše Pěrušku a Olgu Šroubkovou, která zvítězila, stala se laureátkou a zapsala se tak mezi slavná jména, jako jsou např. naši Ivan Ženatý, Pavel Šporcl a Jan Mráček.

Na letošním festivalu vystoupí Olga Šroubková 23. května s dirigentem Julianem Rachlinem a PKF - Prague Philharmonia.

autoři: Eva Ocisková , Stanislava Střelcová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?