O cenách, fotkách i ženských hračkách

02582136.jpeg
02582136.jpeg
V takřka jarním vydání Řeči věcí se zastavíme nad cenami Czech Grand Design, představíme vám novou fotoknihu Katrin Zadrick a ukážeme, co má společného navrhování tak rozdílných věcí, jako jsou tramvaj a erotické pomůcky.

V sobotu 10. března byly rozdány ceny pro nejlepší české designery loňského roku. V soutěži Czech Grand Design uspěli například šperkaři Zdeněk Vacek a Daniel Pošta, designér skla Rony Plesl nebo nové české papírnictví Papelote. Rozhovory s oceněnými přineseme v dalších vydáních Řeči věcí, v aktuálním díle se Jan Tůma o cenách baví s jednou ze členek poroty, s ředitelkou Uměleckoprůmyslového muzea v Praze Helenou Königsmarkovou.

Fotografka Katrin Zadrick je autorkou dvou knih, které vzešly ze spolupráce s módní návrhářkou Denisou Novou. Právě teď dokončuje knihu třetí s pracovním názvem Krajina Já. S Katrin Zadrik točil opět Jan Tůma.

02582135.jpeg

Jak svým návrhem tramvaje tak hlavně kolekcí erotických pomůcek Whoop-de-Doo bodovala v soutěžích Anna Marešová. Za erotické hračky, svou diplomovou práci v Ateliéru produktového designu na UJEP v Ústí nad Labem, si vloni na podzim odnesla Národní cenu za studentský design. O tramvaji, lustrech i o kolekci Whoop-de-Doo si s Annou Marešovou povídala Jaroslava Haladová.